Jak vyčistit rolety den a noc

Látkové rolety den a noc jsou stále oblíbenějším prvkem interiéru díky svému nejen praktickému, ale i estetickému vzhledu. Stejně jako u každého jiného zařízení je však důležité udržovat je čisté, aby jejich vzhled a funkcionalita zůstaly co nejlepší.V dnešním blogovém článku se budeme věnovat otázce údržby látkových rolet den a noc. Tyto rolety jsou vyrobeny z kvalitních, antistatických látek, které mají schopnost odpuzovat prach. Tím je zajištěno, že se na látce prach příliš nedrží a je snazší o něj pečovat.

V případě, že se na látce nějakým způsobem usadí prach, není třeba zoufat. Při rolování rolety se většina prachu sama uvolní a spadne dolů. Samozřejmě, není možné se zcela vyhnout prachu usazenému na mechanismu rolety, vodících lištách či kazetách. Tyto části je potřeba pravidelně mechanicky čistit, například pomocí prachovky, buď suchou nebo vlhkou. Tím se zamezí případnému reziduálnímu usazování a zlepší se estetický dojem rolety.

Na e-shopu Roletuj.cz je možné zakoupit i látky, které lze prát v pračce. Tato možnost je velkou výhodou, neboť umožňuje snadnější a hloubkovou údržbu látkových rolet. Po vyprání je důležité nechat látku rolety zcela vyschnout, a to ideálně na rovné ploše nebo na šňůrce. Úplné vyschnutí látký je důležité před opětovným namontováním zpět na roletu.

Pokud látku rolety den a noc nelze odstranit z jejího mechanismu, je možné ji vyčistit bez jejího sundání. V tomto případě budete potřebovat měkkou houbičku nebo hadřík namočený v mírně teplé vodě s jemným čisticím prostředkem. Jemnými kruhovými pohyby poté látka obyčejně přestane být znečištěná a svěží.

V závěru lze tedy konstatovat, že látkové rolety den a noc z e-shopu Roletuj.cz jsou nejen elegantním prvkem interiéru, ale také snadno udržovatelné. Díky antistatickým vlastnostem látek se prach na nich příliš neudržuje, a pokud ano, tak se přirozeně uvolní při rolování. Mechanické čištění kazet, vodících lišt a mechanismu rolety je nutností, ale s prachovkou a pečlivostí to není žádný problém. Pokud máme látky, které lze prát v pračce, je údržba mnohem snadnější. Takže pokud hledáte praktické a elegantní řešení pro své okna, látkové rolety den a noc z e-shopu Roletuj.cz jsou skvělou volbou pro vás.

mceclip0-24

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz