Nevýhody rolet den a noc

Rolety Den a noc jsou inovativním a funkčním prvkem pro zastínění oken. Nabízejí kombinaci předností tradičních žaluzií a rolet, a to za velmi příznivou cenu. Pokud se rozhodujete, zda investovat do rolet Den a noc, přinášíme vám několik důvodů pro a proti.

Výhody rolet Den a noc:

  1. Jednoduchá montáž a snadné ovládání: Rolety Den a noc můžete namontovat do 5 minut bez nutnosti vrtání a profesionální pomoci. Navíc je jejich ovládání velmi intuitivní a snadné. Více najdete v sekci Rolety Den a Noc bez vrtání

  2. Plynulé nastavení intenzity světla a soukromí: Díky látce s pruhy různé průsvitnosti si můžete sami určit, jak moc světla a soukromí chcete do místnosti vpustit. Můžete dosáhnout úplného zatemnění nebo nechat proniknout jen příjemným množstvím světla. Více o nejoblíbenějších Roletách Den a Noc v ALU kazetě zde

  3. Jednoduchá údržba: Rolety Den a noc jsou velmi snadné na čištění. Prach se samovolně oklepává při používání rolet, což zjednodušuje jejich udržování čistých. Více o roletách na zeď zde

  4. Možnost výměny látky a úpravy designu: Pokud se vám změní vkus nebo se chcete pochlubit novým designem, nemusíte vyměňovat celé rolety. Stačí si jednoduše pořídit novou látku a připojit ji k existující konstrukci. Vzorky látek a jejich přehled najdete zde.

  5. Efektivní regulace tepla a světla: Díky volbě látce s nižší gramáží nebo světlými barvami, můžete efektivně prosvětlit místnost a zároveň zabránit pronikání přílišného tepla z venkovního prostředí. 

Nevýhody rolet Den a noc:

  1. Omezené možnosti montáže na rám okna: Rolety Den a noc nemusí být ideální volbou, pokud si přejete zcela otevřít okno. Jejich konstrukce někdy brání úplnému otevření okna.

  2. Vyšší pořizovací náklady oproti klasickým žaluziím: I když jsou rolety Den a noc cenově dostupné, mají vyšší pořizovací cenu než tradiční žaluzie. Nicméně jejich výhody a funkčnost to mohou vyvážit.

  3. Omezená velikost rolet: Důležité je vzít v úvahu, že rolety Den a noc mají určitou limitaci v šířce a výšce. Pokud hledáte zastínění pro velké okno, může být tato volba omezená.

  4. Náročnost montáže větších rolet: Při montáži větších rolet Den a noc je lepší si nechat pomoci profesionálům, jelikož tato práce může být náročnější a vyžadovat speciální postupy.

I přes několik nevýhod jsou rolety Den a noc skvělou volbou pro ty, kteří hledají stylové a funkční zastínění oken. Jejich kombinace vysoce přizpůsobitelného stínění a atraktivního designu vám umožní vytvořit v interiéru příjemnou atmosféru

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz